***
Matematyka: Udowodnij, stosując odpowiednie założenia, że w dowolnym zbiorze kwadratów można wskazać trójkątny okrąg o co najmniej dwóch środkach.
***
Opisz konsekwencje wynalezienia prochu strzelniczego. Podaj najważniejsze daty z tym związane.
***
"A imię jego czterdzieści i cztery...". Za pomocą indukcji matematycznej udowodnij, że imion mogło być nieskończenie wiele.
***
"I'm not a girl, not yet a woman" - odnieś się do słów Britney Spears na przykładzie utworów literackich różnych epok.
***
Rozwiń cytat: "nam strzelać nie kazano" w oparciu o występ reprezentacjiPolskiNaMistrzostwachŚwiata 2002 r.

N O K I A  -    graficzny sms

***
Bo zwyciężać mogą Ci co wierzą, że mogą" Wszystkiego najlepszego, połamania piór optymizmu i dużo wiary we własne siły. Ogromu szczęścia i trafienia w wymarzone tematy.
***
Świeżo upieczonemu absolwentowi zasyłamy serdeczne gratulacje i życzenia: "Oby tak dalej!"
***
Matura to udany start w dorosłe życie. Należą Ci się serdeczne gratulacje, że tak dzielnie przebrnąłeś przez egzaminacyjne trudy. Życzę Ci, żeby w dalszym ciągu nie opuszczało Cię szczęście, a udany start był zapowiedzią dalszych sukcesów.
***
 

Serdeczne życzenia z okazji zdanego egzaminu dojrzałości, który otwiera Ci wrota oby jak najchlubniejszej kariery.
***
Drogi mój absolwencie! Doszła mnie wieść radosna, że pożyteczny papierek przyniosła Ci ta wiosna. Teraz Ci życzę najgoręcej, byś zasiadł szybko w ławie studenckiej!
***
Wiadomość o pomyślnym zdaniu przez Ciebie matury ucieszyła mnie niezmiernie (aczkolwiek innego obrotu rzeczy nie przewidywałem). Z życzeniami dalszych sukcesów...
***
Drogi mój absolwencie! Doszła mnie wieść radosna, że pożyteczny papierek przyniosła Ci ta wiosna. Chciałbym Ci szczerze pogratulować: teraz po indeks możesz startować!
***

N O K I A  -    graficzny sms


 
 

 

***
Zadanie na ocenę celującą: Z ilu jajek robi się makaron 6 jajeczny uwzględniając 22% podatek VAT.
***
Hiperpłaszczyzna rozpięta na ewaluowanej przestrzeni bazowej 25-wymiarowej posiada 17 ekstermów lokalnych. Niech k będzie dowolnym ciałem i zgodna z waluacją dyskretną dla hipotezy Jakobianowej. Domkniecie całkowite pierścienia izomorficznego definiuje wskaźniki sumacyjne. Ciała i pierścienie maja 1 rozna od 0. Ile będzie kosztować piwo Tyskie w Suwałkach na przełomie marca i grudnia?
***
Robotnik wykonuje swoją pracę w 4 dni i 5 godzin. Pijany robotnik tą samą pracę w 7 dni i 8 godzin. Na budowie pracuje 7 robotników i 1 majster nadzorujący. Majster przychodzi trzeźwy na budowę co 3 dzień a do sklepu monopolowego jest 13 minut biegiem. Oblicz zysk sklepu monopolowego gdy budowany jest dom dwukondygnacyjny?

S I E M E N S   -   graficzny sms

***
"Wszystkie dzieci nasze są" - Majka Jerzowska. Twój pogląd na sprawy antykoncepcji i demograficznej recesji jaka następuje w naszym kraju.
***
Język polski: "Pan Tadeusz" jako utwór nieśmiertelny. Opisz swój stosunek do literackiego arcydzieła, wychodząc od tezy, głoszącej że "There can be only one".
***
 

Chemia: Za pomocą drożdży, wody i cukru wykaż substytucyjność przemysłu monopolowego w Polsce. Uwaga! Załóż, że przemysł winiarski i siarkowy są komplementarne
***
Twoje refleksje nad fenomenem telefonii komórkowej w literaturze starożytnej i średniowieczu.
***

SONY ERICSSON -  graficzny sms

 

 
 

SONY ERICSSON -  graficzny sms

***
Geografia: Wymień największą depresję powstałą w wyniku szkód górniczych, najwyższą hałdę oraz jezioro ze słoną wodą.
***
Geografia: Wymień największą depresję powstałą w wyniku szkód górniczych, najwyższą hałdę oraz jezioro ze słoną wodą.
***
Matura rozszerzona z Chemii: Opisz skład powietrza na śląsku.
***
Osama Bin Laden - romantyk czy pozytywista?
***
Jeden projekt 3 studentów wykonuje w 2 miesiące. 4 studentów w 2 miesiące i 1 tydzień, 5 studentów w 2 miesiące i 18 dni. Oblicz po ile musi się zrzucić 6 osobowa grupa studentów, aby kupić projekt i oddać go na 2 tygodnie przed końcem semestru?
***
Udowodnij, stosując odpowiednie założenia, w dowolnym zbiorze kwadratów można wskazać trójkątny okrąg o co najmniej dwóch środkach.
***
 

Wykaż, że najkrótsza droga prowadzona z Kaliningradu do Moskwy wiedzie przez polski korytarz tranzytowy i nie przechodzi przez Białoruś ani Litwę.
***
"Pan Tadeusz" jako utwór nieśmiertelny. Opisz swój stosunek do literackiego arcydzieła, wychodząc od tezy, głoszącej że "There can be only one".
***
"Niech moc będzie z tobą!" - udowodnij, że słowa Obi Wana skierowane do Luke'a Skywalker'a były kluczowe w całej Trylogii, a nawet Kwadrologii.
***
Czy twórczość księżniczki Lei można zaliczyć do Gwiazdologizmu, czy już do następnej epoki zwanej Planetoizmem. Uzasadnienie poprzyj przykładami.
***
Analiza i interpretacja tekstu jednego z wybranych utworów zespołu muzycznego "Metallica".
***
Słowa Maxa z Seksmisji: "Ciemność, widzę ciemność" uczyń mottem dla twoich rozważań o naturze Boga, świata i człowieka.
***
"Co kraj to podatek, co chałupa to bezrobotny" - czy mądrości ludowe są niezmienne czy tez każde pokolenie musi dokonywać ich aktualizacji? Odpowiedź poprzyj odpowiednimi cytatami i własnymi obserwacjami.
***
Ferdynand Kiepski - postać na wskroś oryginalna czy owoc wielowiekowej tradycji kulturowo-literackiej? Uzasadnij odpowiedź.
***
"Mydło lubi zabawę..." Twoje przemyślenia na temat homoseksualizmu w literaturze polskiej i światowej.
***

MOTOROLA -  graficzny sms

 

          Sony Ericsson            Siemens            Motorola